|
Popis:
Těsto:
Žloutky ušleháme s cukrem, až vznikne hustý krém a postupně přidáme mléko. Vsypeme mouku s práškem do pečiva a promícháme. Vmícháme tuhý sníh z bílků a mleté oříšky. Těsto urovnáme do vymaštěné formy a pečeme.
Po vychladnutí podélně rozřízneme.
Krém:
Z másla a mouky usmažíme světlou jíšku, přidáme cukr a zalijeme meltou. Rozvaříme na hustou kaši a dáme vychladnout.
Mezitím vymícháme máslo s cukrem a postupně vmícháme vlažnou kaši a oříšky.
Krémem promažeme dort . Pokud nám krém zbyde, můžeme ho dát i na vrch dortu, nebo ho nahradit pudinkovým krémem, šlehačkou...
|